Høgskolen i Innlandet - Rena

(Høgskole)

Fra 1. januar 2017 fusjonerte Høgskolen i Lillehammer og Høgskolen i Hedmark under navnet Høgskolen i Innlandet. 105 studier, 13 323 studenter, 952 ansatte, ÉN høgskole!

Campus Rena har 2995 studenter og ca 80 ansatte. Studiestedet har økonomi- og ledelsesfag som overordnet studie- og forskningsprofil, og tilbyr alt fra halvårsstudier til mastergrads- og videreutdanninger.

Avdelingen tilbyr også studier relatert til produksjon av musikk og den forretningsmessige siden av musikkbransjen. Studiene på avdelingen utvikles og tilbys i nært samarbeid med aktuelle næringer og bransjer, og skaper mulighet for nettverksbygging som studentene nyter godt av.

Rena har et aktivt studentmiljø med blant annet idrettslag, studentpub og kulturgrupper. Det skjer også mye på kultur- og idrettssiden ellers i kommunen, og for deg som er interessert i friluftsliv befinner du deg midt i smørøyet sommer som vinter.

Destinasjon Rena

Rena ligger i Åmot kommune i Østerdalen og er kommunens tettsted og kommunesenter. Åmot kommune har i underkant av 4500 innbyggere og er ikke veldig stor. Men til tross for å være liten av størrelse er det et bredt tilbud av aktiviteter og arrangementer, både innenfor kultur og idrett. 

Kultur og idrett

Kulturhuset som ligger i sentrum av Rena har fasiliteter som bibliotek, kafé og kino. Der arrangeres også konserter og forestillinger. Rena idrettspark finner du i Rena Leir. Dette er et komplett idrettsanlegg med bl.a styrkerom, klatrevegg, svømmehall, fotball- og friidrettsstadion, tennisbaner, sandvolleyballbane, lysløype både sommer og vinter.

Det er også mulig å trene på to treningssentre midt i sentrum av Rena. Ellers arrangeres Birken årlig med start på Rena og vi har et stort løypenett som gjør det mulig for både sykkel og skiturer både i og rundt birkebeinertraseen. 

Friluftsliv og utfordringer

Rena og omegn har også ypperlige forhold for et allsidig friluftsliv, bl.a møtes to av Norges beste fiskeelver, Glomma og Renaelva, her.

I tillegg finnes både en 18-hulls golfbane, bowlinghall og to mindre alpinanlegg i kommunen, Rena Alpin og Skisenter og Furutangen.

Vi kan også nevne at rikssenteret for fallskjermhopping, Østre Æra, som er Norges største hoppfelt, ligger i kommunen. 

Les mer om Høgskolen i Innlandet - Rena

Studiemuligheter hos Høgskolen i Innlandet - Rena

Avansert søk

Interessert i denne skolen?

Bildegalleri

Følg skolen, og få oppdateringer om studiemuligheter!

Opprett en brukerkonto og legg til skolen i dine "skoler av interesse", og vi vil sende deg informasjon om aktuelle studiemuligheter.

  • Opprett din personlige brukerprofil
  • Legg til skolen i dine skoleønsker
  • Vi sender deg oppdateringer om studiemuligheter

Videoer

Fakta om Høgskolen i Innlandet - Rena

Adresse

Annonser:

 
FILM OG MEDIER

DESIGN OG KREATIVITET
 
HELSESTUDIER
 
MARKEDSFØRING OG KOMMUNIKASJON

HR OG LEDELSE
 
TEKNOLOGI / IT
 
HOTELL OG REISELIV

MUSIKK
 
ØKONOMI OG BÆREKRAFT
 
NETTSTUDIER
 
PSYKOLOGI
 
PEDAGOGIKK
 
MASTERSTUDIER
 
MOTE
 
INTERIØR
 
SPILL
 
IDRETT OG TRENING
 
SKUESPILL OG DANS
 
INNOVASJON
 
FAGSKOLESTUDIER
 
HØYERE YRKESFAGLIG UTDANNING
STED ELLER NETTBASERT
 
NETTSTUDIER FAGSKOLE
 
FOTO
 
FAGSKOLE HELSE- OG OPPVEKSTFAG
STED ELLER NETTBASERT

FAGSKOLE TEKNISKE OG IT-FAG
STED ELLER NETTBASERT

Usikker på hva du skal studere?

Å velge studium kan være vanskelig – det vet vi alt om! Derfor har vi i Kristiania laget en enkel og morsom test, som forhåpentligvis kan peke deg i riktig retning.

Bestill gratis studieveiledning

Er du usikker på hva du vil bli og hvilket studium som passer best for deg? Vi i Kristiania hjelper deg gjerne!

TA TESTEN HER

BESTILL STUDIEVELEDNING



Følg med på Kristiania Challenge

Vegard Harm, Ahmed Mamow og Johanne Massey utfordres innen ulike fagområder!

Kristiania har over 20 mastergrader innen:

HR, markedsføring og kommunikasjon  Ι  Helse og psykologi  I  Kunst og design  Ι  Teknologi og innovasjon.

LES MER

Se alle masterstudier


KRISTIANIA

Kristiania har over 100 års erfaring med å gi studentene, arbeidslivet og samfunnet det de trenger. Vi tilbyr over 150 studier innen HR, markedsføring og kommunikasjon, Helse og psykologi, Kunst og design, samt Teknologi og innovasjon. Hos oss kan du ta årsstudier, fagskoleutdanninger, bachelorgrader, mastergrader og ph.d. i Oslo, Bergen og på nett.

SE ALLE STUDIENE VED SKOLEN


Fagskolen i Viken


Har du fagbrev og eller arbeidserfaring, og ønsker å øke din kompentanse? Vi har studier på heltid, deltid og nettbaserte studier. Vi har studier innen teknologi, helse, elektro, reiseliv, oppvekst, ledelse, kjemi, BIM, datateknikk, bygg, anlegg og KEM.

SE ALLE VÅRE STUDIER HER

Høgskolen i Molde


Høgskolen i Molde skal være en møteplass for kunnskapsbygging, der studenter og forskere skal kunne få utvikle sitt talent og sine faglige interesser i et åpent og attraktivt miljø.

GÅ TIL HJEMMESIDEN