Strinda videregående skole
Strinda videregående skole har ca. 1100 elever og 220 ansatte skoleåret 2012/2013. Trondheim Fagskole, med ca. 190 studenter, er dessuten organisatorisk knyttet til Strinda vgs. fram til august 2013.
Strinda vgs. er fordelt på 2 avdelinger, Ringve og Ladejarlen. Fra høsten 2013 er skolen samlokalisert på Strinda i nytt skolebygg. Skolen vil da romme ca 1300 elever.
Skolen tilbyr 5 utdanningsprogram:
- Elektrofag
- Restaurant- og matfag
- Helse- og oppvekstfag
- Idrettsfag
- Studiespesialisering
I tillegg har Strinda vgs. egen klasse for alternativ opplæring (AO).
Skolens ledergruppe består av avdelingslederne, faglederne, AO-leder, assisterende rektor og rektor. Alle ledere har ansvar for helheten i skolen. Suksessfaktoren for Strinda vgs. hviler i stor grad på at vi alle drar i samme retning. Nyskolen på Strinda blir et kompakt bygg, som utfordrer til helhetstenkning. Mangfoldet i skolen, bredden av utdanningsprogram, kompetanse og kulturer som skal smeltes, skal være skolens styrke i arbeidet med elevene.
Håndboka for tilsatte vil være et hjelpemiddel i prosessen videre med å tydeliggjøre funksjoner, roller og ansvar i den nye organisasjonen Strinda videregående skole.
Interessert i denne skolen?
Følg skolen, og få oppdateringer om studiemuligheter!
Opprett en brukerkonto og legg til skolen i dine "skoler av interesse", og vi vil sende deg informasjon om aktuelle studiemuligheter.
- Opprett din personlige brukerprofil
- Legg til skolen i dine skoleønsker
- Vi sender deg oppdateringer om studiemuligheter
Fakta om Strinda videregående skole
-
Skoletype
-
Fagområder Strinda videregående skole tilbyr studier innen
-
Steder hvor Strinda videregående skole har avdelinger
Annonser:
![]() |
![]() |
|
Usikker på hva du skal studere?Å velge studium kan være vanskelig – det vet vi alt om! Derfor har vi i Kristiania laget en enkel og morsom test, som forhåpentligvis kan peke deg i riktig retning. |
Bestill gratis studieveiledningEr du usikker på hva du vil bli og hvilket studium som passer best for deg? Vi i Kristiania hjelper deg gjerne! |
|
TA TESTEN HER |
|
BESTILL STUDIEVELEDNING |
![]() |
![]() |
|
Følg med på Kristiania ChallengeVegard Harm, Ahmed Mamow og Johanne Massey utfordres innen ulike fagområder! |
Kristiania har over 20 mastergrader innen:HR, markedsføring og kommunikasjon Ι Helse og psykologi I Kunst og design Ι Teknologi og innovasjon. |
|
LES MER |
|
Se alle masterstudier |
![]() |
KRISTIANIA |
Kristiania har over 100 års erfaring med å gi studentene, arbeidslivet og samfunnet det de trenger. Vi tilbyr over 150 studier innen HR, markedsføring og kommunikasjon, Helse og psykologi, Kunst og design, samt Teknologi og innovasjon. Hos oss kan du ta årsstudier, fagskoleutdanninger, bachelorgrader, mastergrader og ph.d. i Oslo, Bergen og på nett. |
![]() |
![]() |
|
Fagskolen i Viken
|
Høgskolen i Molde
|